Informacje o firmie

Millers Oils – angielski producent środków smarnych dla motoryzacji i przemysłu. Nieprzerwanie od 1887 roku.

racing oils

Aby tak się mogło dziać, zawsze głównym motorem naszych działań jest i była innowacja. Dlatego inwestujemy w badania i rozwój naszych produktów, co pozwala nam na opracowywanie jednych z najbardziej zaawansowanych formuł na świecie. Dla naszych klientów nie jesteśmy jedynie dostawcami, jesteśmy partnerami z pomysłem. Myślimy o przyszłości. Dostosowujemy się do ich potrzeb. Oferujemy kreatywne rozwiązania ich codziennych problemów.

Wymaga to wiele energii, poświęcenia oraz elastyczności. W porównaniu do innych firm w przemyśle olejowym, dużo szybciej wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia naukowe. Adaptujemy nowe technologie szybciej, szybko też dowiadujemy się jakie korzyści mogą one przynieść naszym klientom. Reasumując, działamy bardzo płynnie.

W efekcie oferujemy nieprawdopodobnie szeroki asortyment wysokiej jakości produktów, którym możesz w pełni zaufać, i od których możesz oczekiwać większej ochrony i osiągów nawet w ekstremalnych warunkach, gdziekolwiek je zastosujesz.

  • Działamy inaczej niż większość dużych firm. Millers Oils ciągle jest niezależną firmą rodzinną – niezmiennie od 1887 roku
  • Nasze produkty najbardziej surowe wymagania producentów samochodów, a wiele jest przez nich oficjalnie rekomendowanych.
  • Pomogliśmy zrewolucjonizować rynek olei do samochodów ciężarowych, oferując oleje silnikowe, które (w zależności od typu pojazdu) można wymieniać nawet co 100 000 km
  • Zdobyliśmy nagrodę Brytyjskiego Instytutu Transportu za najlepsze oleje i smary – dwukrotnie.
  • Jako pierwsi wyprodukowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek olej dedykowany tylko do silników wysokoprężnych, co zostało docenione przez magazyn Diesel Car
  • Specjalistyczne produkty Millers Oils są ciągle testowane w najbardziej wymagających dyscyplinach motorsportu. Wiele z produktów stworzonych przez nas do użytku ekstremalnego w sportach wyczynowych, jest obecnie oferowanych dla każdego. Wiele innowacji z sektora Motorsportu jest obecnie wykorzystywanych w innych sektorach.
  • Zdobyliśmy prestiżową nagrodę Międzynarodowej „Firmy Roku w sektorze: Motorsport” w roku 2005, przy wyjątkowo silnej konkurencji.
  • Nasza siedziba znajduje się w Brighouse w północnej Anglii. Stąd pochodzą nasze wszytskie produkty, które wysyłamy m.in. od Europy, aż na Daleki Wschód: Chin, Nowej Zelandii, Taiwanu, Hong-Kongu, Korei, czy Bangladeszu.
  • Jakość popłaca. Posiadamy certyfikat ISO 9001, jesteśmy członkami FPAL, UKLA, UEIL oraz Classic British Quality Charter.

Od ponad stulecia rozwijamy i dostarczamy oleje i smary, dodatki do paliw dla rynku samochodów osobowych, ciężarowych oraz przemysłu, dbając o to, aby nasi klienci zawsze dysponowali produktami lepszymi niż inne.

Od 2009 roku sukcesywnie wprowadzamy na rynek produkty wykorzystujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nanotechnologii, dzięki czemu użytkownicy czerpią korzyści z obniżonego współczynnika tarcia. Takie produkty oznaczone one są logo:

millers oils nanodrive 14 podłużne

Firma DIFF powstała w 2006 roku. Jej siedziba znajduje się w Świdnicy na Dolnym Śląsku, a historia firmy ma swoje korzenie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Od marca 2008 roku DIFF jest wyłącznym dystrybutorem Millers Oils w Polsce. W Świdnicy znajduje się magazyn główny.
Firma Vlodarsky Racing powstała w 2009 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie lokalnego rynku i od początku swojej działalności oferuje Millers Oils w Warszawie jako dystrybutor regionalny. Wybór nie był przypadkowy – już wcześniej szukaliśmy produktów, które spełnią najwyższe wymagania naszych klientów w rajdach i wyścigach.
Obecnie dysponujemy podręcznym magazynem Millers Oils w Łomiankach z pełną gamą produktów.

Dodaj komentarz